מדריך צילום כלבים בעזרת סמארטפון

המחבר: אולג, מאלף וצלם כלבים

פורסם: 27.1.21

20200429-DSC_4220.jpg

הרוב המוחלט של בעלי כלבים אוהב לצלם את "הילדים" על ארבע. צלמים מקצועיים אומרים: "המצלמה הטובה ביותר, היא המצלמה שברשותך בזמן שאתה מצלם". מכיוון שמצלמת הסמארטפון היא המצלמה שתמיד איתנו, היא משמשת את רובנו ביום יום. אני חייב להודות, בטלפונים החדשים, איכות התמונה המתקבלת לא רעה בכלל. אך איכות התמונה אינה מרכיב עיקרי בצילום. לאורך ההיסטוריה, צלמים היו משתמשים במצלמות וחומרים איכותיים לזמנם, אבל פרימיטיבים מנקודת מבט עכשווית. אותם צלמים היו מקבלים תוצאות מדהימות. אז איך הם עשו את זה? התשובה פשוטה: הם ידעו לצלם וידעו לממש את הפוטנציאל של הציוד. תארו לעצמכם, מה תוכלו לעשות עם ציוד שהם יכלו רק לחלום עליו.

במאמר זה, אלמד אותכם לממש את הפוטנציאל של מצלמת הסמארטפון המצוינת שברשותכם ולהפיק תמונות טובות בהרבה מאלה שהתקבלו עד עכשיו. אז בואו נתחיל.

 • תאורה. בגלל מגבלות של גודל חיישן הצילום בסמארטפון, איכות התמונה הטובה ביותר תתקבל בתנאי תאורה טובים. בהירות של תאורה ביתית נחשבת לגבולית. שעות הטובות לצילום של כלבים בעזרת סמארטפון, הן שעות הצהריים, כאשר השמש זורחת בשיאה. תמונות המתקבלות בשעות חשוכות יחסית, יהיו באיכות ירודה, עם "מריחות תנועה" במידה והכלב זז. כמובן שתגידו: "אפשר להשתמש בפלאש". בנקודה הזו נעבור לסעיף השני.

20201019-DSC_5236.jpg

תאורה טובה

02092008(004).jpg

תאורה לא טובה

 • שימוש בפלאש. מצלמות מקצועיות המיועדות לעבודה, אינן כוללות פלאש מובנה. כן כן, שמעתם נכון. צלם כלבים מקצועי או צלם בכל ז'אנר אחר לא ישתמש בפלאש מובנה. ישנן שתי סיבות עיקריות לזה: האחת - האור המתקבל מגיע ממקור הקרוב לעדשה, ולכן אינו יוצר צל על המצולם. התוצאה - תמונה משעממת הנראית שטוחה. הסיבה השניה - זהו מקור אור מאוד קטן היוצר צל שלא נראה טוב מאחורי הכלב. עדיף לצלם כלבים בעזרת מקור אור חיצוני כגון השמש או תאורת ביתית חזקה. בסופו של דבר, פירושה של המילה Photography היא "ציור אור". בלי תאורה טובה, התמונות ייראו כמו מיליארדי תמונות אחרות ברשת.

DSC_0965.jpg

אור טבעי

P1020173.jpg

עם פלאש

 • זווית צילום. אני מעריך שכתשעים אחוזים מתמונות כלבים ברשת, מצולמות מגובה עיניים של הצלם. שעמום אמרנו? כל מה שעליכם לעשות, זה להוריד את הסמארטפון לגובה עיניים של הכלב ולהתפעל מהתוצאה.

 • אורך המוקד. לסמארטפונים המודרניים ישנן מספר עדשות בעלות זוויות שונות. בדרך כלל, יהיו אלה: זווית רחבה, עדשת דיוקן ומאקרו. נתמקד בזווית רחבה ודיוקן. במילים פשוטות: עדשת זווית רחבה מיועדת לצילום נופים ועדשת דיוקן כשמה היא. הקפידו לא לצלם את הכלב מקרוב עם עדשת צילום רחבה, אחרת תקבלו תמונה מעוותת, עם אף ארוך וראש קטן (פחות או יותר כמו בכל תמונת סלפי). נשתמש בזווית רחבה, כאשר נרצה לצלם את הכלב כחלק מהנוף.

 • צלמו הרבה. הדעה הרווחת אומרת: "צלמים מקצועיים מתכננים, מצלמים ומקבלים תוצאה מצויינת". בפועל, אחוז התמונות הטובות שצלמים שומרים קטן ביותר. לדוגמה, אני שומר כעשרה אחוז מהתמונות, במקרה הטוב. תזוזה הכי קטנה של הראש או הבעת פנים יכולה לעשות את ההבדל בין תמונה גרועה, טובה ומצויינת.

 • נקודת הפוקוס. תמיד, תמיד, תמיד, התפקסו על העיניים של הכלב. עיניים, הן הנקודה החשובה ביותר בדיוקן. כמובן שאם תרצו להיות יצירתיים, יהיה אפשר להתמקד על האף בעזרת עדשת מאקרו (תקריב).

 • רקע. שימו לב לרקע שמאחורי הכלב. רקע עמוס (פריטים רבים, צבע ססגוני) לא נראה טוב בתמונות. תשתדלו להעמיד את הכלב לפני רקע חד גווני, במידת האפשר.

 • תכננו מראש. הרעיון פשוט. בחרו את הרקע, את התאורה, תפתחו אפליקציית צילום בטלפון ורק לאחר מכן תגרמו לכלב להיכנס לפריים.

 • ההיפך מהסעיף הקודם. צלמו כלבים ללא תכנון. צלמו כלבים ללא תכנון מוקדם, בזמן משחק, שינה, בזמן שמבקשים אוכל וכו'.

 • עריכת תמונות. ערכו כל תמונה. גם כזאת שנראית לכם מצויינת. תיקון צבע פשוט יכול לעשות הבדל ענקי.

 • הכירו את המצלמה על בוריה. אדבר על זה בכתבה הבאה.

חברים, תקפידו על כל סעיף וסעיף ותהנו מהתוצאות. אם יש לכם שאלות, אתם מוזמנים לפנות אליי

השרותים שלנו: