top of page

מדריך לצילום כלבים בעזרת סמארטפון

20200429-DSC_4220.jpg

לממש את הפוטנציאל של מצלמת הסמארטפון ולצלם תמונות מדהימות של הכלבים שלכם

הרוב המוחלט של בעלי כלבים אוהבים לצלם את חיות המחמד שלהם. צלמים מקצועיים אומרים: "המצלמה הטובה ביותר היא זו שיש לך ברגע הצילום". מכיוון שמצלמת הסמארטפון תמיד איתנו, היא משמשת אותנו לרוב. איכות התמונה בטלפונים החדשים טובה, אך איכות לבדה אינה מספיקה. צלמים היסטוריים השיגו תוצאות מדהימות עם ציוד פרימיטיבי כי הם ידעו לצלם נכון. תארו לעצמכם מה תוכלו לעשות עם הטכנולוגיה של היום.

במאמר זה תלמדו לממש את הפוטנציאל של מצלמת הסמארטפון שלכם ולהפיק תמונות טובות.

תאורה:

כדי לקבל את התמונות האיכותיות ביותר של הכלבים שלכם באמצעות סמארטפון, חשוב לקחת בחשבון את מגבלות חיישן הצילום של המכשיר. הנה כמה טיפים שיכולים לשפר משמעותית את התמונות שלכם:

השתמשו באור טבעי: החיישנים של הסמארטפונים עובדים בצורה הטובה ביותר בתנאי תאורה טובים. תאורה ביתית בדרך כלל אינה מספקת מספיק אור, ולכן כדאי לנצל את שעות הצהריים לצילום, כאשר השמש זורחת בשיאה. אור טבעי חזק יכול לספק לכם תמונות חדות ומפורטות יותר.

 

הימנעו מצילום בתנאי תאורה נמוכה: בשעות חשוכות יותר, איכות התמונות עלולה לרדת משמעותית. תופעות כמו "מריחות תנועה" עשויות להתרחש במיוחד אם הכלב שלכם נמצא בתנועה. לכן, אם אפשר, נסו לצלם בשעות היום או באזורים עם תאורה חזקה.

 

האם פלאש הוא הפתרון? יתכן שאתם חושבים: "נוכל להשתמש בפלאש". אמנם פלאש יכול להאיר את הסביבה, אבל הוא לא תמיד ייתן את התוצאה הרצויה. ולכן, נעבור לנקודה הבאה…

תאורה טובה

20201019-DSC_5236.jpg

תאורה לא טובה

02092008(004).jpg

שימוש בפלאש: למה צלמי כלבים מקצועיים נמנעים ממנו ואיך אתם יכולים לשפר את הצילומים שלכם

כשמדובר בצילום כלבים מקצועי, פלאש מובנה בסמארטפון או מצלמה אינו הבחירה המועדפת. צלמי כלבים מקצועיים, כמו גם צלמים בז'אנרים אחרים, נמנעים משימוש בפלאש מובנה. הנה שתי הסיבות המרכזיות לכך ואיך אתם יכולים לשפר את הצילומים שלכם:

  • אור שטוח וחסר צללים: אור הפלאש המובנה מגיע ממקור קרוב מאוד לעדשה, מה שגורם לתאורה שאינה יוצרת צללים על האובייקט המצולם. התוצאה היא תמונה שטוחה ומשעממת ללא עומק.

  • צללים לא מחמיאים: פלאש מובנה הוא מקור אור קטן, מה שיוצר צללים חדים ולא מחמיאים מאחורי הכלב. צללים אלה עלולים לפגום באיכות התמונה ולהעניק לה מראה לא מקצועי.

  • עדיף להשתמש בתאורה טבעית או תאורה חיצונית: במקום פלאש מובנה, עדיף להשתמש במקור אור חיצוני כמו השמש או תאורה ביתית חזקה. תאורה טובה יכולה ליצור תמונות מרהיבות עם עומק ואיכות.

  • צילום הוא "ציור באור": מילת המפתח בצילום היא Photography, שמשמעותה "ציור באור". בלי תאורה טובה, התמונות ייראו כמו מיליארדי תמונות אחרות ברשת. השתמשו באור בצורה יצירתית כדי להבליט את הכלב שלכם ולהשיג תמונות ייחודיות ומרשימות.

אור טבעי

DSC_0965.jpg

עם פלאש

P1020173_edited.jpg

טיפים לצילום כלבים

צלמו מגובה עיני הכלב

רוב תמונות הכלבים ברשת מצולמות מגובה העיניים של הצלם, וכתוצאה מכך הן נראות שגרתיות ומשעממות. כדי לשבור את השגרה ולהעניק לתמונות שלכם מראה ייחודי, נסו להוריד את הסמארטפון לגובה עיני הכלב. השינוי בזווית יפתיע אתכם וייצור תמונות מרתקות ומקוריות.

הכירו את העדשות שלכם

רוב הסמארטפונים המודרניים מצוידים במספר עדשות בעלות זוויות שונות, כמו זווית רחבה, עדשת דיוקן ומאקרו. לכל עדשה יש את הייעוד שלה, וכדי לצלם את הכלבים שלכם בצורה הטובה ביותר, חשוב להבין את ההבדלים ביניהן.

שימוש בעדשת זווית רחבה

עדשת זווית רחבה מיועדת בעיקר לצילום נופים. אם תצלמו את הכלב מקרוב עם עדשה זו, התוצאה תהיה תמונה מעוותת עם אף ארוך וראש קטן – תופעה דומה לתמונות סלפי. השתמשו בזווית רחבה כשאתם רוצים לכלול את הכלב כחלק מהנוף ולתפוס את המרחב סביבו.

שימוש בעדשת פורטרט

עדשת דיוקן מיועדת לצילום פורטרטים ומספקת תמונות חדות ומפורטות של הכלב. עדשה זו אידיאלית לצילום מקרוב, ומונעת את העיוותים הנוצרים בשימוש בעדשת זווית רחבה.

צלמו הרבה

בניגוד לדעה הרווחת שצלמים מקצועיים מתכננים כל תמונה עד לפרטים הקטנים ומקבלים תוצאה מושלמת בכל פעם, המציאות קצת שונה. למעשה, אחוז התמונות שצלמים מקצועיים שומרים הוא קטן ביותר. גם אני, כצלם מקצועי, שומר רק כעשרה אחוז מהתמונות שצילמתי, במקרה הטוב. בתמונות כלבים, תזוזה קטנה של הראש או שינוי בהבעת הפנים יכולה לעשות את ההבדל בין תמונה גרועה, טובה ומצויינת. לכן, חשוב לצלם הרבה ולא לפחד להמשיך לנסות. ככל שתצלמו יותר, תגדילו את הסיכוי לקבל את התמונות המושלמות שאתם מחפשים.

פוקוס על העיניים

תמיד, תמיד, תמיד, התפקסו על העיניים של הכלב. העיניים הן הנקודה החשובה ביותר בדיוקן ומעניקות לתמונה את החיות והאופי של הכלב. כמובן שאם תרצו להיות יצירתיים, אפשר להתמקד על האף בעזרת עדשת מאקרו (תקריב), כדי ליצור תמונה ייחודית ומעניינת.

רקע

שימו לב לרקע שמאחורי הכלב. רקע עמוס עם פריטים רבים או צבעים ססגוניים לא נראה טוב בתמונות ועלול להסיח את הדעת מהנושא המרכזי – הכלב. תשתדלו להעמיד את הכלב לפני רקע חד גווני, במידת האפשר, כדי להבליט אותו וליצור תמונה נקייה ומקצועית.

תכננו מראש

הרעיון פשוט. בחרו את הרקע והכינו את התאורה מראש. פתחו את אפליקציית הצילום בטלפון ורק לאחר מכן תגרמו לכלב להיכנס לפריים. כך תוכלו לוודא שהתמונה מוכנה לצילום בצורה המיטבית והכלב שלכם ייראה במיטבו.

השרותים שלנו:

bottom of page