מאלף כלבים במרכז

אולג מאלף כלבים

 כלבים תמיד היו חלק מחיי, אך לא חשבתי שאעסוק באילוף כמקצוע. זרמתי עם התכנית הרגילה של חיילים משוחררים: פסק זמן מהכל ולימודים במוסד להשכלה גבוהה. לאחר שנת לימודים ראשונה, הגעתי למסקנה שאני רוצה להנות מהמקצוע שאעסוק בו בעתיד. 

 בשנת 2006 החלטתי לעבור מהפך, שמתוצאותיו אני נהנה עד היום. נרשמתי לקורס מקיף למאלפי כלבים. במהלך הקורס, התנסיתי בעבודה מעשית עם עשרות כלבים מגילאים וגזעים שונים. למדתי לטפל במגוון רחב של בעיות התנהגות. 

 

בסיום הקורס יצאתי לשוק העבודה. לרגע אחד לא חשבתי שיש בידי את התשובות הנכונות לכל שאלה אפשרית, ולכן המשכתי ללמוד ולהשתפר. תהליך של שיפור מקצועי נמשך עד היום הזה, וימשיך כל עוד אני אעסוק במקצוע. 

 במהלך השנים עזרתי ללקוחותי להתמודד עם בעיות התנהגות נפוצות ונדירות של כלביהם, תכננתי תוכניות לחינוך גורים, וזאת בנוסף לאילוף למשמעת. 

רוצים לדעת איך אני יכול לעזור לכם? השאירו פרטים לקבלת יעוץ ומידע נוסף

תודה על הפניה, אחזור אליכם בהקדם האפשרי

%D7%90%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A3%20%D7%9B%
שני כלבים רצים

איך להשיג את המיטב משיתוף פעולה עם מאלף כלבים:

כל הלקוחות הפונים למאלף כלבים, מצפים לקבל תוצאות טובות ואפילו מצוינות משיתוף הפעולה ביניהם. לכן אני רוצה לספר לכם כיצד משיגים את היעילות המקסימלית, כאשר עובדים עם מאלף כלבים. נדבר על יצירת התנהגויות חדשות, שמתאימות לחיים נוחים באזור העירוני של מרכז הארץ או באזור כפרי. בכל אופן, תוצאה של תהליך האילוף חייבת להיות מותאמת ומתאימה לכל לקוח.

 על מנת להבטיח את האפקטיביות המקסימלית של התהליך, מאלף כלבים חייב להיות מודע לכל פרט זעיר. זאת ניתן להשיג רק בדרך אחת – תשומת ליבו חייבת להיות מופנית כלפי כלב אחד ובן אדם אחד שכרגע מתרגל. זאת אומרת, שאת היעילות המרבית יכולים להבטיח רק שיעורים פרטיים עם מאלף כלבים.

 מכיוון שנרצה לעצב התנהגות שמיועדת לחיים אמיתיים, כגון טיולים או נימוסי בית, שיטות האילוף חייבות להתאים למטרות אלה. מטרתו של מאלף כלבים במגזר הפרטי – לתת מענה ללקוחות הרוצים לשנות התנהגות של כלב, ללמד אותו פקודות חדשות ולהפוך אותו לנוח. זאת אפשר להשיג בשיעורים פרטיים במקומות שבהם אתם מרבים לבלות עם הכלב. למשל, רבים מתושבי נתניה אוהבים לבלות בסופי שבוע בפרק שלולית החורף. אך מקומות כאלה אפשר למצוא בכל עיר באזור השרון. דרך אגב, עבודה בסביבה מלאת גירויים הינה חלק אינטגרלי מהתהליך. בדרך כלל, אעדיף להשאיר תרגול מול גירויים לשלב סופי של תהליך האילוף.

כלבים רצים
כלבים יושבים בפרק

 שיעור ראשון עם מאלף:

נניח שהחלטתם שאתם זקוקים לשירותיו של מאלף כלבים מוסמך. בתור התחלה, צרו איתו קשר, תסבירו לו בצורה כללית מה צריכה להיות התוצאה של תהליך האילוף ותשאלו שאלות שמעניינות אתכם. כבר בשיחה הראשונית, תקבלו יעוץ כללי, ומאלף יספק לכם את כל הפרטים אודות שירותיו. מה שכן, בשיחה ראשונה בדרך כלל לא מתעמקים בפרטים ומוסרים פרטים כלליים. לכן, יש צורך בפגישת הערכה כדי לאפשר למאלף כלבים להעריך את אופיו של הכלב ואת טיבה האמיתי של מערכת יחסית עם הבעלים. דווקא במפגש הראשון, מתחילים לדבר ולעבוד על דברים אמיתיים וספציפיים לסביבת המגורים. מפגש אילוף ראשון, בעל חשיבות רבה, ומורכב מהרבה מידע תאורתי חיוני, שיאפשר שינויים בהתנהגות הכלב. המידע שיימסר מכיל בתוכו את ההערכה הכללית של המאלף, שיטות אילוף שלפי דעתו יעבדו, עזרי אילוף שכדאי לרכוש, והדרכה כללית על שיני התנהגויות. מאלף כלבים חייב לענות על השאלות הדחופות של לקוח, ולשאוף לשקיפות מרבית בעבודה. החל מהשיעור הראשון, נבנים יחסי עבודה בין לקוח למאלף, וחלים שינוים חיוביים בדפוסי התנהגות של כלב.

מאלף כלבים

במה תלויה אפקטיביות של תהליך האילוף:

באופן כללי, אפקטיביות של אילוף תלויה בגורמים הבאים:

1. שיטות עבודה יעילות

  • שיטת אילוף המותאמת אישית לאופי של הכלב ולסביבתו הספציפית. לדוגמא, קיים הבדל בין שיטות ומטרות של מאלף כלבים בשרון שמכין כלבים לחיים במשק, לבין מאלף כלבים בהרצליה או רעננה שמכין כלבים לחיים בסביבה עירונית. כמו כן, כדאי שהוא יהיה איש מקצוע מוסמך, בעל וותק וניסיון.

  • על המאלף לשלוט בשיטות יעילות להעברת ידע לבעלי כלבים

2. מימוש מעשי של שיטות אילוף

  • יחסי עבודה טובים בין לקוח למאלף

  • רצון ויכולת של לקוח לתרגל עם כלבו. אין צורך לרוץ קדימה בחומר באופן עצמאי, יש סיכוי טוב שתעשו המון טעויות טכניות

  • יישום של הנלמד בשיעור בעבודה עצמית בין מפגשים

  • מוטיבציה של כלב לעבוד. אחת ממטרותיו העיקריות של מאלף כלבים – מציאת חיזוקים מתאימים

אם כל התנאים מתקיימים, לקוח יכול להיות בטוח ביעילות גבוהה של תהליך האילוף, ויראה דינמיקה חיובית כבר מהיום הראשון של תרגול.

Dogs with trainer
האסקי וטרייר

אזורים שבהם אני עובד:

 אני מספק את שירותי ללקוחות מאזור השרון – חדרה, נתניה, הרצליה, רעננה, כפר סבא, הוד השרון, כפר יונה, קדימה, פרדסיה. כמובן שתושבי המושבים לא יישארו בלי מענה. אם תתקשרו אלי מאזור שנמצא דרומית להרצליה, אדאג להפנות אתכם למאלף כלבים במרכז, שיגיע לביתכם. חייגו 054-8082665

השרותים שלנו: