top of page

התנהגויות כלבים מצחיקות ומוזרות: מה מסתתר מאחורי החפירות, הריצות והנשנושים?

כלבים הם יצורים מרתקים ומלאי חן, ולעיתים גם מפגינים התנהגויות משונות ומצחיקות שיכולות לבלבל אותנו, בני האדם. בין אם מדובר בכלבים נובחים בצורה מוזרה, בחפירה נמרצת במיטה לפני השינה, אכילת דשא באמצע הטיול, או רדיפה נמרצת אחרי הזנב שלהם – לכל התנהגות יש הסבר משלה, ומדובר לא פעם באינסטינקטים קדומים או תגובות טבעיות למצבים שונים.

לכלבים יש מגוון התנהגויות ייחודיות שנראות לעיתים משונות, אך כולן מבוססות על אינסטינקטים קדומים או תגובות טבעיות למצבים שונים. כשמבינים את הסיבות מאחורי התנהגויות אלו, ניתן לראות את העולם דרך עיניהם של חברינו הנאמנים וליהנות מהקשר המיוחד שאנו חולקים איתם. התנהגויות אלה אופייניות לגורים וגם לבוגרים

אז בפעם הבאה שכלבכם חופר במיטה או רודף אחרי זנבו, זכרו שלכל התנהגות יש סיבה. בואו נצלול יחד אל העולם המופלא והמשעשע של התנהגויות הכלבים ונבין מה עומד מאחורי כל חפירה, נשנוש דשא וריקוד על רגליים אחוריות!

strange2.jpg
strange.jpg

1. חפירה במיטה או בספה לפני שכיבה

 

הסבר והתנהגות: כלבכם הפך למכונת חפירה לפני השינה? לא לדאוג! מדובר באינסטינקטים קדומים. כלבים חפרו פעם באדמה כדי ליצור מקום נוח ובטוח לשינה. אז אם הכלב מתעקש לחפור בספה או במיטה, תבינו שהוא פשוט רוצה לעצב את השטח מחדש לפי הטעם האישי שלו. זה כמו להיות מעצב פנים לכלבים.

2. אכילת דשא

 

הסבר והתנהגות: כלבכם התחיל לאכול דשא כמו כבשה? אין מה להילחץ! ייתכן שהוא פשוט מנסה לפתור בעיות עיכול, מחפש סיבים נוספים או סתם נהנה מהטעם הירוק והמרקם המוזר של הדשא. לפעמים זה גם סתם כי הוא חושב שזה טעים.

3. מרדף אחרי הזנב שלהם

 

הסבר והתנהגות: רדיפה אחרי הזנב נראית כמו מופע קומי, אבל זה יכול להיות סימן לשעמום, צורך להוציא אנרגיה או אפילו חרדה. לפעמים זו גם דרך שלהם לומר "היי, תראו אותי, אני יכול לתפוס את הזנב שלי!"

strange3.jpg
strange5.jpg
strange4.jpg

4. "ריצת מסוק" אחרי אמבטיה

הסבר והתנהגות: כלבכם הופך למסוק אחרי אמבטיה? אל תדאגו, הוא לא מתכונן להמריא. הוא פשוט מנסה להתייבש ולהיפטר מהריח של השמפו. זו גם דרך לשחרר מתח אחרי חוויית הרחצה, שלא תמיד הכי נעימה להם.

5. הרחה באחוריהם של כלבים אחרים

הסבר והתנהגות: כלבכם מתנהג כמו חוקר ריחות אחרי שהוא פוגש כלב אחר? הרחה באחוריים היא הדרך של כלבים להכיר אחד את השני. זה כמו לחיצת ידיים אצל בני אדם, רק עם הרבה יותר פרטים עסיסיים. בעזרת הריח הם יודעים הכל על הכלב השני - מה המין שלו, מה המצב הבריאותי ואפילו מה מצב הרוח שלו.

6. אכילת הצואה שלהם (קופרופגיה)

הסבר והתנהגות: אכילת צואה יכולה להיראות מגעילה, אבל יש לה סיבות שונות. כלבים עושים זאת בגלל חוסר בחומרים מזינים, שעמום, חרדה או פשוט מתוך אינסטינקט לניקוי הסביבה שלהם. בטבע, אמהות כלבות מנקות את הקן על ידי אכילת צואת הגורים שלהן כדי לשמור על הניקיון.

7. סיבובים לפני השינה

הסבר והתנהגות: כלבים שמסתובבים סביב עצמם לפני שהם נשכבים, נראים כמו טקס מוזר, אבל זו דרך קדומה לבדוק שאין סכנות בסביבה וליצור מקום נוח לשינה. הם מדמים דחיסה של עשבים או עלים כדי לוודא שהמקום חלק ובטוח.

8. נגיעה בכם באף כאשר הם רוצים תשומת לב

הסבר והתנהגות: כלבכם מנקנקים אתכם עם האף כדי לקבל תשומת לב? זו הדרך שלהם לומר "היי, אני כאן, שימו לב אלי!" האף הוא אחד הכלים הכי חשובים של הכלב לתקשורת, והם יודעים איך להשתמש בו כדי להביע את הצרכים והרצונות שלהם.

strange6.jpg

9. נענוע ראש בתגובה לצלילים או דיבור

הסבר והתנהגות: כלבכם מנענע את ראשו כשהוא שומע צליל מעניין? זה עוזר לו למקד את תשומת הלב ולהבין טוב יותר את מה שהוא שומע. זה גם נראה מאוד חמוד, נכון?

10. "ריקודים" על רגליים אחוריות

הסבר והתנהגות: כלבים שעומדים על רגליים אחוריות ורוקדים, מנסים לקבל תשומת לב או חטיף. זה נובע משמחתם ורצונם להראות חיבה לבעליהם. אולי הם אפילו למדו כמה תרגילים בדרך!

לסיכום, התנהגויות אלו עשויות להיראות מוזרות, אך רובן מוסברות על ידי האינסטינקטים הקדומים של הכלבים או כתוצאה של חינוך והתנסות אישית. הבנת הסיבות להתנהגויות אלו יכולה לעזור לבעלים להבין טוב יותר את כלביהם ולשפר את התקשורת והקשר ביניהם.

bottom of page