מחיר של אילוף כלבים

סילואט של כלב
צ'יאווה
רועה גרמני משחק
פומרניאן
כלבה ישנה

 אם גלשתם באתרי אינטרנט של מאלפי כלבים, בוודאי שמתם לב שמחירים על שירותי אילוף כלבים נעים בין נמוכים יחסית לגבוהים. מדוע זה קורה?

 בעידן הדיגיטל, אפשר למצוא כמות אדירה של מידע ואנשי מקצוע שונים, תוך דקות ספורות. אפשר לקרוא על השירותים המוצעים ולהבין עד כמה האיש מתאים לעבודה שתוטל עליו לבצע. אבל יש גם צד שלילי להתפתחות של אינטרנט ורשתות חברתיות – כמות גדולה של אנשים לא מקצועיים, הקוראים לעצמם "מומחים" בתחום זה או אחר. לפעמים הם בעלי ידע בתחום, ואפילו ברמה לא רעה. מה שחסר להם, זה ידע על פרטים וניואנסים קטנים וחשובים, שעושים את ההבדל. זהו ידע הנרכש במשך שנים רבות.

 מאלפי כלבים אינם יוצאים מהכלל. בין מודעות רבות, תוכלו למצוא מומחים אמיתיים, בנוסף לאלה שלא עברו הסמכה כלל ו/או בעלי ידע שטחי בלבד. אפשר לנסות ולברר זאת בשיחה עם המאלף. פשוט תשאלו אותו כמה שנים הוא בתחום. במקרה של ספקות, אל תתביישו לבקש ממנו תעודת גמר של קורס מאלפים, עם תאריך רשום. כמו כן, כדאי לשים לב לאיך מאלף מתמחר את שירותיו – מה המחיר של אילוף כלבים אצלו. אם המחיר מתחת לסף מסוים, כדאי לחשוב פעמיים - האם תהיו מוכנים להפקיד בידיו את חינוך כלביכם?

בואו ננסה להבין, ממה מורכבת העלות של שרותי מאלף וכמה עולה לאלף כלב.

לוותק של מאלף יש השפעה ישירה על המחיר:

 כפי שכבר ציינתי, העלות מושפעת באופן ישיר מוותק של מאלף. במהלך עבודתו, הוא נתקל במגוון רחב של גזעים, עובד עם כלבים בגילאים שונים ומטפל בבעיות התנהגות שונות. כל מקרה כזה, מוסיף לניסיון ומעלה את רמת המיומנות.

 כמובן, שהמחיר של אילוף אצל מומחה בעל וותק וניסיון יהיה גבוה יותר ממאלף מתחיל, שרק סיים קורס מאלפים ובעל ידע תאורטי בעיקר.

עלות האילוף כפונקציה של היצע וביקוש:

 נקודה חשובה אחרת, היא אזור גאוגרפי שבו יתקיימו השיעורים. ככל שהביקוש באזור גבוהה יותר, העלות של שיעור אילוף תהיה גבוהה יותר. באזורים אלה, מחיר בסיסי לשרותיו של מאלף מתחיל, יהיה גבוה יותר. פה הכל פשוט – המחירים בפריפריה נמוכים יותר ממרכז הארץ. לדוגמא, מחיר בסיסי לשיעור בודד עם מאלף מתחיל במרכז הארץ, יכול להגיע לכ-200 שקלים. אצל מאלפים וותיקים המחירים ינועו בין 250 ל-300 שקלים.

שיעורים פרטיים וקבוצתיים:

 למתכונת של שיעורים, תהיה השפעה נוספת על המחירים. שתי המתכונות הנפוצות הינן שיעורים פרטיים ושיעורים קבוצתיים. ככלל, עלותו של שיעור קבוצתי יהיה נמוך מזה של שיעור פרטי. באופן כללי, שיעורי אילוף קבוצתי שימושיים וחשובים, במיוחד לצרכי סוציאליזציה של כלבים ולעבודה בסביבה רווית גירויים. אבל לרוב, איכותם ויעילותם של שיעורים פרטיים גבוהים פי כמה מונים. הסיבה לזה פשוטה – תשומת הלב של מאלף מופנית אך ורק כלפי הכלב שלכם, וזה קורה בסביבתו הטבעית. הגיוני שמחירם של שיעורי אילוף כלבים פרטיים גבוה יותר ממחיר של שיעורים קבוצתיים. בגדול, אפשר להגיד ששיעורים קבוצתיים מיועדים לכלבים שסיימו את שלב האילוף הבסיסי.

עלויות של אילוף בבית הלקוח:

 אם נדבר לעומק על מחיר של שיעורי אילוף פרטיים, כמובן שנדבר על אילוף בבית הלקוח. למתכונת זו קיימים מספר יתרונות בולטים – אתם והכלב לא צריכים לעזוב את הבית ולנסוע לשכונה או לעיר אחרת, אתם יכולים לחסוך זמן יקר. אך זהו רק יתרון שולי לעומת השאר. היתרון הכי גדול, זה שכלב נמצא בסביבתו הטבעית, אינו מאבד ריכוז בגלל גירויים ולומד התנהגות חדשה במהירות. בנוסף, במפגשים מאלף רואה את השינויים בהתנהגות של כלב ויכול להגיב לכך במהירות.

 כאשר מאלף מחשב את העלויות הסופיות, עליו לקחת בחשבון את זמני הנסיעה ועלותה הכוללת. לכן, המחיר יכול להשתנות מאזור לאזור.

כמה עולה לאלף כלב בפנסיון:

 מתכונת נוספת שבה מאלפים כלבים ושכדאי להזכיר – אילוף כלבים בפנסיון. אם יש לכם כלב, אז בוודאי כבר נתקלתם או לפחות  שמעתם על פנסיונים. פנסיון הוא בעצם בית מלון לכלבים, שבו הם מתארחים בזמן שאתם נופשים או לא נמצאים בבית מכל סיבה שהיא. קיימים שני סוגים של פנסיונים – פנסיון רגיל ופנסיון ביתי. שרות של אילוף כלבים בתנאי פנסיון, הוא בעצם השארת כלב בפנסיון לפרק זמן של כחודש (משתנה לפי תוכניות עבודה של מאלפים שונים), ועבודה צמודה של מאלף עם הכלב. כאשר אתם בוחרים לאלף כלב במתכונת זו, אתם יכולים להיות בטוחים שלא נעשות טעויות טכניות. מחיר של אילוף כלבים בתנאי פנסיון יכלול עלויות מזון, ביטוח, אילוף וטיולים עם הכלב.

רועה אוסטרלי רץ
כלבים משחקים

 במקרים מסוימים זה פתרון יחיד. ישנם מאלפים רבים, כולל אותי, שאינם שלמים עם מתכונת עבודה זו. מדוע? הכל פשוט. אתם והכלב צריכים ללמוד להבין אחד את השני. בשביל חיים משותפים נוחים, לא רק הכלב צריך ללמוד, אלא גם הבעלים. הרי תוצאה מוצלחת של אילוף תלויה בו באותה מידה כמו בכלב. עכשיו, בוא נתאר שמהמשוואה זו נחסיר את בעלים. נשארים הכלב והמאלף. מה יכול לקרות? דבר ראשון, החלשת הקשר בין הכלב לבעליו. שנית, בעל הכלב פשוט לא ידע איך לעבוד איתו בצורה נכונה, והכלב לא ידע מה רוצים ממנו. בדיוק על הקשיים האלה, אתם מתגברים כאשר מאלפים כלב בבית בעזרת מאלף. אם מסיבה כלשהי אין מנוס מלמסור כלב לאילוף בפנסיון, צריך להבין שהמחיר יהיה גבוה. מחיר לאילוף כלבים בפנסיון נע בין 3000 ל-4500 שקלים.

 במקרים נדירים שאני לוקח כלב לאילוף בפנסיון, אני דורש מהבעלים להגיע פעם בשבוע. לאחר שכלב חוזר לביתו, אני קובע שיעור נוסף או אפילו שניים.

מחיר לשיעור אילוף בודד או מספר שיעורים:

 למאלפים שונים קיימות תוכניות וחבילות אילוף שונות. מחיר עבור שיעור בודד, בתשלום עבור 5-10 שיעורים בתשלום אחד, יהיה זול יותר מתשלום עבור כל שיעור בנפרד. אם מחיר עבור חבילת אילוף שלמה נראה לכם גבוה, תזכרו במכוני כושר שבהם עלותו של מנוי שנתי, שווה ל- 20 או 30 ביקורים בודדים. כאשר אתם מכוונים לתוצאה סופית גבוהה, כדאי לשלם עבור חבילת אילוף שלמה ולהוזיל עלויות.

המחירים אצלנו:

 עכשיו, כאשר אתם יודעים כיצד מאלפים מתמחרים את שירותיהם, הגיע הזמן להגיד שבזמן האחרון ביצעתי שינויים במחירים שאני מציע. וזאת בעקבות המציאות החדשה שבה אנו חיים היום. כשאתם משלמים עבור אילוף של כלב, זכרו: במחיר הזה אתה קונים ידע תאורתי ומעשי, שיישאר אתכם תמיד!

מחפשים ולא מוצאים? נסו את השרותים הבאים!