מחיר של אילוף כלבים

סילואט של כלב

*מבצע חודש אוגוסט: 20% הנחה על אילוף למשמעת או חינוך גורים!

אם הזדמן לכם להיכנס לאתרי אילוף כלבים, כנראה שמתם לב שטווח המחירים על שירותי אילוף נע בין מחירים זולים יחסית ליקרים למדי. מה הסיבה לכך?

בעידן הדיגיטל תוך דקות ספורות תוכלו למצוא כמויות מידע אדירות ומבחר גדול של אנשי מקצוע. באמצעות קריאה על השירותים המוצעים ניתן להבין עד כמה מתאים איש המקצוע, שבחרתם לפנות אליו, לביצוע המשימה המיועדת. אך קיים גם פן שלילי להתפתחות האינטרנט והרשתות החברתיות – חשיפה של אנשים לא מקצועיים שמכנים עצמם "מומחים" בתחום זה או אחר. לפעמים מדובר באנשים עם ידע מקצועי ברמה טובה יחסית, אך עם חיסרון מובהק שבא לידי ביטוי בחוסר בקיאות בפרטים ובניואנסים קטנים וחשובים שעושים את ההבדל. ידע זה נשען על ניסיון שנרכש במשך שנים רבות של עבודה והתמקצעות.

תודה על הפניה, אחזור אליכם בהקדם האפשרי

מלאו את הטופס וקבלו הצעת מחיר לאילוף הכלב

צ'יאווה

מאלפי כלבים אינם יוצאים מהכלל. קיימות אינספור מודעות המציעות שירותי אילוף, ביניהן תמצאו גם מומחים אמתיים, אך גם רבבות של "מאלפים" שלא עברו הסמכה ו/או בעלי ידע שטחי בלבד. נסו לברר את הרמה המקצועית האמתית של המאלף בשיחה אתו. תשאלו אותו כמה שנים הוא עובד בתחום, אל תתביישו לבקש תעודת גמר של קורס מאלפים, שימו לב לתאריך הסיום. כמו כן, בדקו את המחיר ואת אופן התמחור, מה כלול בשירותי האילוף המוצעים על ידי המאלף שאתם מדברים אתו? האם המחיר נמוך מסף מסוים? אם כן, זה אמור להדליק נורת אזהרה, תשקלו האם תהיו מוכנים להפקיד את חינוך כלבכם בידי אדם שמתמחר את שירותיו מתחת למחירי השוק?

להלן מפורטים טיפים שבאמצעותם תוכלו להבין מה הם מרכיבי העלות של שרותי מאלף וכמה בעצם עולה לאלף כלב.

רועה גרמני משחק
פומרניאן

לוותק של מאלף יש השפעה ישירה על המחיר:

כפי שציינתי, העלות מושפעת באופן ישיר מוותק של מאלף. במהלך עבודתו מתנסה מאלף במגוון רחב של גזעים, עובד עם כלבים בגילאים שונים ומטפל בבעיות התנהגות שונות. כל עבודה מוסיפה לניסיון, מעלה ומעשירה את רמת מיומנותו.

 

לכן, באופן טבעי, מחירי אילוף אצל מומחה בעל וותק וניסיון יהיו גבוהים יותר מאשר אצל מאלף מתחיל שסיים לאחרונה קורס מאלפים והידע שלו הוא בעיקר תיאורטי.

עלות האילוף כפונקציה של היצע וביקוש:

גורם חשוב נוסף המשפיע על העלות הוא מאפייני האזור שבו יתקיימו השיעורים. ככל שהביקוש גבוה יותר, כך תגדל העלות על שיעור אילוף. באזורים עם ביקוש גדול גם מחיר בסיסי לשרותיו של מאלף מתחיל יהיה גבוה יותר. הנוסחה במקרה הזה אינה מסובכת, המחירים בפריפריה נמוכים יותר מאשר במרכז הארץ. לדוגמא, מחיר בסיסי לשיעור בודד עם מאלף מתחיל במרכז יכול להגיע לכ-200 שקלים. אצל מאלפים וותיקים המחירים ינועו בין 250 ל-300 שקלים.

שיעורים פרטיים וקבוצתיים:

מתכונת של שיעורים מהווה גורם נוסף בעל השפעה על מחירי השיעורים. שתי המתכונות הנפוצות הן שיעורים פרטיים ושיעורים קבוצתיים. ככלל, עלותו של שיעור קבוצתי יהיה נמוך מזה של שיעור פרטי. ככלל, שיעורי אילוף קבוצתיים הם שימושיים וחשובים, במיוחד לצרכי סוציאליזציה של כלבים ולעבודה בסביבה רווית גירויים. אבל לרוב, איכותם ויעילותם של שיעורים פרטיים גבוהים פי כמה מונים. הסיבה לכך פשוטה – תשומת ליבו של מאלף מופנית אך ורק כלפי כלבכם, וכן השיעור מתקיים בסביבתו הטבעית של הכלב. על כן, הייתי ממליץ על שיעורים קבוצתיים לכלבים שסיימו את שלב האילוף הבסיסי.

כלבה ישנה

עלויות של אילוף בבית הלקוח:

אחד המרכיבים החשובים של מחיר שיעורי אילוף פרטיים הוא המיקום שבו מתקיים השיעור שהוא בדרך כלל בית הלקוח. למתכונת של שיעור בבית הלקוח קיימים מספר יתרונות בולטים. למשל, הלקוח והכלב לא צריכים לצאת מאזור מגוריהם ולנסוע לאזור אחר, וכך נחסך זמן יקר וכסף, אך זהו רק יתרון שולי לעומת היתר. היתרון המשמעותי ביותר הוא בכך שהכלב נמצא בסביבתו הטבעית, אינו מאבד ריכוז בגלל גירויים ולומד התנהגות חדשה במהירות. בנוסף, במפגשים מסוג זה מצליח המאלף להבחין בשינויים בהתנהגותו של כלב ולהגיב לכך במהירות.

 

כאשר מאלף מחשב את העלויות של השיעורים הוא לוקח בחשבון הוצאות וזמני נסיעה עד בית הלקוח. לכן, המחיר יכול להשתנות מאזור לאזור.

רועה אוסטרלי רץ
כלבים משחקים

כמה עולה לאלף כלב בפנסיון:

מתכונת נוספת לאילוף כלבים ששווה לאזכר אותה היא אילוף בפנסיון. בתור בעלי כלב כנראה שהקונספט של פנסיון לכלבים מוכר לכם. פנסיון הוא בעצם בית מלון לכלבים, שבו הם מתארחים בזמן שאתם נופשים או לא נמצאים בבית מכל סיבה שהיא. קיימים שני סוגים של פנסיונים – פנסיון רגיל ופנסיון ביתי. שרות אילוף בתנאי פנסיון זה בעצם להשאיר כלב בפנסיון לפרק זמן של כחודש (תלוי בתכניות העבודה של מאלפים) למטרה של עבודה צמודה של מאלף עם הכלב. כאשר אתם בוחרים לאלף כלב במתכונת זו, אתם יכולים להיות בטוחים שלא נעשות טעויות טכניות. מחיר של אילוף כלבים בתנאי פנסיון יכלול עלויות מזון, ביטוח, אילוף וטיולים עם הכלב.

ישנם מאלפים רבים, ואני אחד מהם, שאינם שלמים עם מתכונת עבודה זו. מדוע? פשוט מאוד. הכלב ובעליו צריכים ללמוד להבין האחד את השני. למען חיים משותפים נוחים, לא רק הכלב צריך ללמוד, אלא גם אתם. הרי תוצאה מוצלחת של אילוף תלויה בכם באותה מידה כמו בכלב. אם נוציא  מהמשוואה הזו את הבעלים נשאר עם הכלב ועם המאלף. מה יכול לקרות? דבר ראשון, החלשת הקשר בין הכלב לבעליו. שנית, בעל הכלב פשוט לא יידע איך לעבוד עם הכלב בצורה נכונה, והכלב לא יידע מה רוצים ממנו. בדיוק על הקשיים האלה אתם מתגברים כאשר מאלף מגיע אליכם הביתה ועובדים יחד. אך במקרים מסוימים אילוף בתנאי פנסיון הוא הפתרון היחיד. על כן, אם מסיבה כלשהי אין מנוס מלמסור כלב לאילוף בפנסיון, עליכם להיות מוכנים לכך שהמחיר יהיה גבוה. מחיר לאילוף כלבים בפנסיון נע בין 3000 ל-4500 שקלים.

 במקרים הנדירים שבהם אני לוקח כלב לאילוף בפנסיון, אחד התנאים הוא שהבעלים יגיע פעם בשבוע. אחרי שהכלב חוזר הביתה, נקבע שיעור נוסף או אף שני שיעורים.

מחיר לשיעור אילוף בודד או מספר שיעורים:

למאלפים שונים קיימות תכניות וחבילות אילוף שונות. תשלום עבור 5-10 שיעורים בתשלום אחד מוזיל את המחיר פר שיעור יחסית למחיר עבור כל שיעור בנפרד אם התשלום נגבה בסוף כל שיעור. אם מחיר עבור חבילת אילוף שלמה נראה לכם גבוה, תשוו למחירים במכוני כושר כאשר התמורה שאתם מקבלים עבורו שוות ערך ל-20 או 30 ביקורים בודדים. אם אתם מצפים לתוצאה סופית טובה, כדאי לשלם עבור חבילת אילוף שלמה ולהוזיל עלויות.

המחירים אצלנו:

אחרי שנחשפתם ל"מאחורי הקלעים" של תמחור שירותי אילוף עלי לשתף אתכם בכך שלאחרונה עדכנתי את מחירי שירותי האילוף שאני מציע וזאת בעקבות השינויים שחלו במציאות חיינו בשנה שנתיים האחרונות. כשאתם משלמים עבור אילוף של כלב, זכרו שאתם משקיעים למטרה טובה וקונים ידע ומיומנויות, שיישארו אתכם לתמיד.

מחפשים ולא מוצאים? נסו את השרותים הבאים!