אילוף גורים

חינוך וגידול מתוכנן של גורים

כלב עצבני

רוצים לדעת איך ניתן לשפר את ההתנהגות של הגור?

יד לוחצת

תודה על הפניה, נחזור אליכם בהקדם האפשרי

הגור החדש משגע אתכם? רוצים שיגדל להיות הכלב שתמיד רציתם? הפתרון נמצא במרחק שיחת טלפון. התקשרו עכשיו ואדאג להתאים תכנית מסודרת עבורכם

אילוף גורים מגיל 8 שבועות ועד גיל 6 חודשים

  • גידול מתוכנן

  • חינוך לצרכים

  • בניית סולם היררכי והצבת בעל הכלב בראשו

  • הדרכה למניעת בעיות התנהגות נפוצות אצל גורים והתמודדות נכונה איתן

  • לימוד בסיסי של פקודות משמעת

  • יצירת הרגלים של נימוסי בית

תכנית אילוף גורים בנויה במטרה לחנך, למנוע בעיות התנהגות ו/או לטפל בבעיות התנהגות קיימות. שיטות לחינוך בגיל צעיר מתבססות על גורמים חיוביים כגון רצונם  לתקשר ולשחק איתנו. עבודה איתם  מעוררת את סקרנותם הטבעית ומגבירה את רצונם ללמוד ולחקור את הסביבה.

אני מאלף כלבים בנתניה ובכל הערים והמושבים של איזור השרון.

גור גולדן רטריבר

למה חינוך גורים הוא תהליך חשוב?

 

כל אחד יודע שלחנך ילד, להקנות לו כישורים והרגלים חדשים זאת משימה פשוטה בהרבה מאשר אם מדובר באדם מבוגר. זהו גם המצב אצל כלבים, על כן לחנך גור חשוב באותה מידה כמו לחנך ילד. אלא שיש הבדל עקרוני אחד והוא הזמן שעומד לרשותנו, כי כבר בגיל שנה הופך הגור לכלב בוגר. חלון ההזדמנויות נסגר.

ובכן, קיבלתם החלטה לאמץ חבר על ארבע? חשוב מאוד שתבינו ששלב החינוך הינו שלב קריטי. איש מקצוע בעל ניסיון יכול לעזור לכם לשפר ולבנות את הקשר עם הכלב, לחנך ולאלף אותו. זהו תהליך שאתם חייבים להשתתף בו באופן פעיל בלי לחץ ובאווירה חיובית.

מי שלא משקיע באילוף במועד מתאים, עלול למצוא את עצמו עם כלב תוקפני, או להפך, עם כלב שפוחד מכל דבר. באמת שאין טעם להתלונן על אופיו של כלב ולקנא בבעלי כלבים שכביכול זכו בכלב מחונך ורגוע. מפתה לחשוב שאלה אנשים ששיחק להם המזל, אך לרוב מדובר פשוט מאוד באנשים שהעבירו את הכלב סדרת אילוף נכונה בהיותו גור.

רועים גרמנים קשורים לגדר

סוציאליזציה וחשיפה: 

 

במקום לצחקק, להתנצל ולתרץ התנהגות לא נאותה של כלב, אפשר פשוט לפנות למאלף כלבים, כדי שיבנה תכנית חשיפה מסודרת במטרה להרגיל את הגור לגירויים חדשים, לאפשר סוציאליזציה עם כלבים אחרים ועם בני אדם. אחד מתפקידיו החשובים של מאלף, הוא להדריך את בעל הכלב כיצד לחשוף אותו לעולם בשלב כה קריטי בהתפתחותו. תקופת ההיכרות האופטימאלית של הגור עם הסביבה נמשכת מספר חודשים בודדים. התנהגותו של כלב במהלך כל ימי חייו תהיה תלויה ישירות בהחלטה האם לאלף אותו כל עוד זה מביא תוצאות חיוביות או להימנע מכך ולשאת בתוצאות השליליות. אין ספק שאף אחד לא מעוניין להיות ההוא שמושך את הכלב ברצועה בכוח בזמן טיול אם חולפים לידם עוברי אורח או כלבים אחרים.

כלבה בחוף ים

קל יותר לאלף גור מכלב בוגר: 

 

זה אפשרי ללמד כלב בוגר או לתקן בעיות התנהגות שלו, אך התהליך יהיה בהכרח ארוך וקשה יותר מאשר עם גור. זכור לכם שרציתם פעם לשנות משהו בהתנהגותכם או בהרגליכם? בטוח שקל זה לא היה. וזאת עוד בהתחשב ביתרון שיש לנו בתור בני אדם לעומת בעלי חיים אחרים, כי אנחנו בדרך כלל מבינים את נחיצותן וחשיבותן של פעולות שאנחנו עושים. עכשיו נסו לדמיין שאתם כלב. החיים שלכם דבש, עושים מה שרוצים ופתאום מישהו בא ואוסר עליכם לעשות את מה שמתחשק ומנסה לקבוע גבולות. כנראה שתהיו מבולבלים.

 

דבר אחד אני יכול להגיד לכם בוודאות: אם אתם לא מרוצים מהתנהגות הגור או שאתם רוצים למנוע בעיות בעתיד, אל תחכו, פנו למאלף כלבים! אני כאן בשבילכם. אבנה עבורכם תכנית אילוף אישית ומסודרת, ונלמד יחד כיצד ליישם אותה.

גור עם פריזבי

גידול מתוכנן ומניעה: 

 

מניעת טעויות היא סיבה טובה נוספת לפנות למאלף כלבים. המפתח לעתיד טוב יותר טמון בהשקעה מתמדת בחינוך גורים מהרגע שבו הם נכנסים אלינו הביתה. כך תוודאו שהכלב יבצע את הנדרש ממנו ותהיו שקטים שלא יהרוס את הבית בזמן שהוא נמצא שם לבדו. 

לסיכום אני רוצה שוב להדגיש שתהליך אילוף וחינוך גורים הוא שלב נחוץ לכל בעלי הכלבים, בין אם בעזרת מאלף ובין אם לא, בין אם יש לכם כלב גדול או קטן, השלב הזה הוא חיוני ואין לפסוח עליו. אך אל תחכו, התקשרו ואעזור לכם לחנך את הגור ולהתאים את התנהגותו לרצונכם.