רוצים לקבל פרטים נוספים על חינוך גורים? השאירו פרטים ונחזור אליכם

תודה על הפניה, אחזור אליכם בהקדם האפשרי

אילוף גורים

רועה גרמני משחק

גורים מגיל 7 שבועות ועד גיל 6 חודשים

  • הדרכה לגידול נכון של כלבים

  • חינוך גורים לצרכים

  • בניית סולם היררכי והצבת בעל הכלב בראשו

  • הדרכה למניעת בעיות התנהגות נפוצות אצל גורים והתמודדות נכונה איתן

  • לימוד בסיסי של פקודות משמעת (שב, ארצה, עמוד, רגלי, אלי)

  • יצירת הרגלים של נימוסי בית

 

  התכנית בנויה במטרה לחנך גורים, למנוע בעיות התנהגות ו/או לטפל בבעיות התנהגות קיימות. שיטות לחינוך גורים מתבססות על גורמים חיוביים כגון רצונם של גורים לתקשר ולשחק איתנו. עבודה עם גורים  מעוררת את סקרנותם הטבעית ומגבירה את רצונם ללמוד ולחקור את הסביבה.

אני מאלף כלבים בנתניה ובכל ערי ומושבי של איזור השרון.

גורים משחקים

על חשיבות של חינוך גורים: 

 

 כולנו יודעים שהקניית כישורים והרגלים חדשים לילדים קלה יותר מאשר למבוגרים. המצב זהה גם כאשר מדובר בכלבים. חינוך גורים זהה בחשיבותו לחינוך ילדים. מה ששונה, זה חלון הזמן שעומד לרשותנו. הרי גור הופך לכלב בוגר בגיל כשנה. לכן, בעת קבלת החלטה לאמץ חבר על ארבע חשוב להבין ששלב החינוך והאילוף של גור, הינו שלב חשוב ביותר! בעזרת איש מקצוע בעל ניסיון, תוכלו להבין כיצד לשפר ולבנות את הקשר ביניכם, מה ואיך ללמד את גור, והכל באווירה חיובית. בעלי כלבים רבים אינם משקיעים באילוף גורים ומתפלאים לאחר מכן, כשהכלב תוקפני כלפי אנשים או כלבים אחרים, או ההפך - בורח מכל דבר שזז. אנשים אלה, מתלוננים על אופיו הגרוע של הכלב ומקנאים באותם אנשים שיוצאים לטיול עם כלב רגוע. על פניו נראה שאנשים אלה פשוט ברי מזל, ובחלק מהמקרים זה נכון. אבל לרוב, זאת תוצאה של אילוף גורים נכון.

רועים גרמנים קשורים לגדר
כלבה בחוף ים

סוציאליזציה וחשיפה של גור: 

 

 אפשר לצחוק, לבקש סליחה ולהגיד "הוא פשוט טיפש", ואפשר לפנות למאלף כלבים שיבנה תוכנית חשיפה מסודרת, שמטרתה לחשוף את הגור לגירויים חדשים, לכלבים ולבני אדם. אחד מתפקידיו החשובים של מאלף, הוא להדריך את בעל הכלב כיצד לחשוף את הגור לעולם, בשלב כה קריטי בהתפתחותו. תקופה שבה אפשר לחשוף את הגור בצורה נכונה, נמשכת רק מספר חודשים בודדים. את התוצאות החיוביות והשליליות נוכל לראות במשך כל חייו של הכלב. תסכימו, עדיף להיות אדם שלא מתחיל למשוך את הכלב ברצועה, כאשר עובר לידם אדם או כלב. 

קל יותר לאלף גור מכלב בוגר: 

 

 אפשר ללמד או לתקן בעיות התנהגות של כלב בוגר, אך התהליך יהיה ארוך וקשה יותר! תזכרו את הרגע שבו החלטתם לשנות משהו בהתנהגותכם או בהרגלים. היה קל? רוב הסיכויים שלא, אבל לבני אדם יש יתרון - אנחנו מבינים את נחיצותן וחשיבותן של פעולה זו או אחרת. ועכשיו תארו את עצמכם במקומו של כלב בוגר. חייתם לא רע עד עכשיו, עשיתם מה שרציתם, ובאיזה שהוא שלב אסרו עליכם לעשות משהו שהתרגלתם אליו! איך זה אפשרי? אפשר רק לתאר לעצמנו שכלב מרגיש מבולבל לגמרי. דבר אחד אני יכול להגיד על בטוח: אם אתם לא מרוצים מהתנהגות הגור או שאתם רוצים למנוע בעיות עתידיות, אל תחכו, תפנו למאלף כלבים. אני אבנה תכנית אילוף גורים מסודרת, ואלמד אתכם כיצד ליישם אותה.

לימוד פקודות: 

 

 האם זה קשה? התשובה היא: כמובן שלא. תארו לעצמיכם שהתחלתם בתהליך של אילוף הגור. הודות ללמידה שיטתית, הקטן לא רק ילמד את הפקודות הבסיסיות, אלא ידע לתקשר עם כלבים ואנשים. כל התנהגותו תהיה מובנת לכם. אילוף ולימוד של פקודות חדשות, קל יותר בגיל צעיר. 

גור עם פריזבי

גידול מתוכנן ומניעה: 

 

 עוד סיבה מצוינת לפנות למאלף כלבים - מניעת טעויות. חינוך גורים מרגע שהם נכנסים אלינו הביתה, זה המפתח לעתיד טוב יותר. עתיד שבו הכלב מבצע את הנדרש ממנו, ואתם בטוחים שלא יהרוס את הבית בזמן שאתם בעבודה. 

 לסיום, אני רוצה להגיד לכם שאילוף גורים הוא שלב נחוץ לכל בעלי הכלבים. נחוץ בכל צורותיו, בעזרת מאלף או ללא עזרתו. ולא חשוב אם מדובר בכלב גדול או קטן. אל תחכו, תתקשרו ואעזור לכם לחנך את הגור ולהתאים את התנהגותו לרצונכם. 

חיפשתם ולא מצאתם? נסו את השרותים הבאים!