תודה על הפניה, אחזור אליכם בהקדם האפשרי

רוצים לקבל פרטים נוספים על חינוך גורים? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אילוף גורים

גור גולדן רטריבר

אילוף גורים מגיל 8 שבועות ועד גיל 6 חודשים

  • הדרכה לגידול נכון של כלבים

  • חינוך גורים לצרכים

  • בניית סולם היררכי והצבת בעל הכלב בראשו

  • הדרכה למניעת בעיות התנהגות נפוצות אצל גורים והתמודדות נכונה איתן

  • לימוד בסיסי של פקודות משמעת (שב, ארצה, עמוד, רגלי, אלי)

  • יצירת הרגלים של נימוסי בית

 

  תכנית אילוף גורים בנויה במטרה לחנך, למנוע בעיות התנהגות ו/או לטפל בבעיות התנהגות קיימות. שיטות לחינוך גורים מתבססות על גורמים חיוביים כגון רצונם של גורים לתקשר ולשחק איתנו. עבודה עם גורים  מעוררת את סקרנותם הטבעית ומגבירה את רצונם ללמוד ולחקור את הסביבה.

אני מאלף כלבים בנתניה ובכל ערי ומושבי של איזור השרון.

גורים משחקים

למה חשוב לחנך גורים?

 

כל אחד יודע שלחנך ילד, להקנות לו כישורים והרגלים חדשים זאת משימה פשוטה בהרבה מאשר אם מדובר באדם מבוגר. זהו גם המצב אצל כלבים, על כן לחנך גור חשוב באותה מידה כמו לחנך ילד. אלא שיש הבדל עקרוני אחד והוא הזמן שעומד לרשותנו, כי כבר בגיל שנה הופך הגור לכלב בוגר. חלון ההזדמנויות נסגר.

ובכן, קיבלתם החלטה לאמץ חבר על ארבע? חשוב מאוד שתבינו שהחינוך והאילוף של הגור הוא שלב קריטי. איש מקצוע בעל ניסיון יכול לעזור לכם לשפר ולבנות את הקשר עם הכלב, לחנך ולאלף אותו. זהו תהליך שאתם חייבים להשתתף בו באופן פעיל בלי לחץ ובאווירה חיובית.

מי שלא משקיע באילוף גורים במועד מתאים, עלול למצוא את עצמו עם כלב תוקפני, או להפך, עם כלב שפוחד מכל דבר. באמת שאין טעם להתלונן על אופיו של כלב ולקנא בבעלי כלבים שכביכול זכו בכלב מחונך ורגוע. מפתה לחשוב שאלה אנשים ששיחק להם המזל, אך לרוב מדובר פשוט מאוד באנשים שהעבירו את הכלב סדרת אילוף נכונה בהיותו גור.

רועים גרמנים קשורים לגדר
כלבה בחוף ים
גור עם פריזבי

סוציאליזציה וחשיפה של גור: 

 

במקום לצחקק, להתנצל ולתרץ התנהגות לא נאותה של כלב, אפשר פשוט לפנות למאלף כלבים, כדי שיבנה תכנית חשיפה מסודרת במטרה להרגיל את הגור לגירויים חדשים, לאפשר סוציאליזציה עם כלבים אחרים ועם בני אדם. אחד מתפקידיו החשובים של מאלף, הוא להדריך את בעל הכלב כיצד לחשוף את הגור לעולם בשלב כה קריטי בהתפתחותו. תקופת ההיכרות האופטימאלית של הגור עם הסביבה נמשכת מספר חודשים בודדים. התנהגותו של כלב במהלך כל ימי חייו תהיה תלויה ישירות בהחלטה האם לאלף אותו כל עוד זה מביא תוצאות חיוביות או להימנע מכך ולשאת בתוצאות השליליות. אין ספק שאף אחד לא מעוניין להיות ההוא שמושך את הכלב ברצועה בכוח בזמן טיול אם חולפים לידם עוברי אורח או כלבים אחרים.

קל יותר לאלף גור מכלב בוגר: 

 

זה אפשרי ללמד כלב בוגר או לתקן בעיות התנהגות שלו, אך התהליך יהיה בהכרח ארוך וקשה יותר מאשר עם גור. זכור לכם שרציתם פעם לשנות משהו בהתנהגותכם או בהרגליכם? בטוח שקל זה לא היה. וזאת עוד בהתחשב ביתרון שיש לנו בתור בני אדם לעומת בעלי חיים אחרים, כי אנחנו בדרך כלל מבינים את נחיצותן וחשיבותן של פעולות שאנחנו עושים. עכשיו נסו לדמיין שאתם כלב. החיים שלכם דבש, עושים מה שרוצים ופתאום מישהו בא ואוסר עליכם לעשות את מה שמתחשק ומנסה לקבוע גבולות. כנראה שתהיו מבולבלים.

 

דבר אחד אני יכול להגיד לכם בוודאות: אם אתם לא מרוצים מהתנהגות הגור או שאתם רוצים למנוע בעיות בעתיד, אל תחכו, פנו למאלף כלבים! אני כאן בשבילכם. אבנה עבורכם תכנית אילוף גורים אישית ומסודרת, ונלמד יחד כיצד ליישם אותה.

לימוד פקודות: 

 

האם קשה ללמד את הגור פקודות? כלל וכלל לא. הודות ללמידה שיטתית לא רק שהגור ילמד פקודות בסיסיות, הוא גם יידע לתקשר עם כלבים ועם אנשים. התנהגותו והטריגרים להתנהגות זו או אחרת יהיו ברורים לכם. וכמובן חשוב לא לשכוח שבגיל צעיר אילוף ולימוד של פקודות חדשות הוא טבעי וקל בהרבה מאשר בגיל בוגר.

גידול מתוכנן ומניעה: 

 

מניעת טעויות היא סיבה טובה נוספת לפנות למאלף כלבים. המפתח לעתיד טוב יותר טמון בהשקעה מתמדת בחינוך של הגור מהרגע שבו הוא נכנס אלינו הביתה. כך תוודאו שהכלב יבצע את הנדרש ממנו ותהיו שקטים שלא יהרוס את הבית בזמן שהוא נמצא שם לבדו. 

לסיכום אני רוצה שוב להדגיש שאילוף גורים הוא שלב נחוץ לכל בעלי הכלבים, בין אם בעזרת מאלף ובין אם לא, בין אם יש לכם כלב גדול או קטן, השלב הזה הוא חיוני ואין לפסוח עליו. אך אל תחכו, התקשרו ואעזור לכם לחנך את הגור ולהתאים את התנהגותו לרצונכם.